Kıstırma Lokum Çeşitleri


ÜRÜN BULUNAMADI!


TÜM ÜRÜNLERİ LİSTELE

Çocukluğumuza Geri Döndük! Bisküvi Arası Lokum Hakkında Her Şey

Geçmişten günümüze birçok insanın sevdiği unutulmaz lezzetlerden biriside bisküvi arası kıstırma lokumdur. Özellikle 70’li ve 80’li yıllarda çocukluğunu geçirenler için en güzel ve manevi değeri yüksek olan bisküvi arası lokumlar mükemmel bir tatlı klasiğidir. Bu enfes lezzet hakkında küçük birkaç bilgi verelim.

Bakkalların Amcaların Vazgeçilmezi: “Kıstırma Lokumu”

Özellikle köylerdeki bakkallarda bol bol satılan nefis atıştırmalık olan kıstırma lokum o dönemki çocukların en güzel ve tatlı atıştırmalıklarıydı. Kese kâğıdı arasına konulan lokumlar evlerde bisküvi arasına konularak tüketilirdi.

Düğünlerde İkram Edilen Lokumlar ve Bisküviler

Geçmiş yıllarda nikâh şekeri ve diğer süslemeler yaygın olmadığı için hemen hemen her düğünde gelen misafirlere bisküvi ile birlikte lokum ikram ederlermiş. Peçete arasına saklanarak eve getirilen bu lokumlar genellikle evin en küçük bireylerinin mutluluk kaynağı olurmuş.

Doğum Yapan Anne Adına Dağıtılıyor!

Günümüzde de bazı yörelerde devam etmekte olan bu güzel gelenekte Yeni doğum yapan anneleri ziyarete gelenlere bisküvi ile birlikte lokum ikram edilmektedir. 

Bisküvi Seçilir, Lokum Yumuşatılır

Bu vazgeçilmez lezzetin en sevilmeyen yanı ise lokumun yumuşatılarak bisküvi arasına yerleştirilmesi aşamasıdır. Ama günümüzde kıstırma lokum sayesinde lokum yumuşatma derdinden kurtulmuş oluyoruz kıstırma lokum ile bu enfes lezzeti hızlıca tüketebiliyoruz.

Bisküvi Arası Lokum Ne Zaman Tüketilir?

İstenilen her anda tüketilebilecek vazgeçilmez lezzet genellikle özel durumlarda tercih edilir bu seçeneklerden bazıları; düğün, bayram, özel kutlamalar, yılbaşı ve 5 çaylarının yanında tatlı bir atıştırmalık.

Bisküvi Arası Lokum Kaç Kalori?

Bu değeri Ortalama olarak hesaplayabiliriz genel olarak 2 adet bisküvi ve 1 adet lokum ile hazırlanan bisküvi arası lokum 50-80 kalori arasındadır. Çok fazla tüketilmemesi durumunda herhangi bir kilo alımına sebep olmaz.

Siz de kuruyemis.com farkıyla enfes kıstırma lokumlara bir tık ile ulaşabilirsiniz.

Bilgilendirme
Ürün Sepete Eklendi.Sepete Git